Wyjazd naukowo - techniczny

dodano: Poniedziałek, 25/05/2015 13:04


W dniu 23 maja odbył się wyjazd naukowo – techniczny, organizowany przez Radę FSNT NOT w Białymstoku. Tematyką wyjazdu była edukacja leśna na przykładzie Nadleśnictwa Czarna Białostocka, które okazało się być serdecznym gospodarzem. W spotkaniu udział wzięli m.in. Prezesi oraz Przewodniczący SNT.

Ważnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej „Stara Wyłuszczarnia”. Ośrodek otwarty w 2014 r., zajmuje kompleks trzech odrestaurowanych budynków wyłuszczarni z 1934 r. W obiekcie zobaczyć można kancelarię leśniczego sprzed lat oraz przede wszystkim dowiedzieć się, jak dawniej przebiegał i obecnie odbywa się proces łuszczenia nasion.

Przy siedzibie Nadleśnictwa Czarna Białostocka uczestnicy spotkania mieli również możliwość obejrzenia zabytków związanych z koleją wąskotorową, która istniała w Puszczy knyszyńskiej od 1916 do 1993 roku. W chwili obecnej prowadzone są starania o przywrócenie kursów turystycznych kolejki.

Dzięki uprzejmości i merytorycznej opiece Nadleśniczego uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się zarówno z procesami technologicznymi obróbki drewna, łuszczenia i selekcjonowania nasion, a także z bliska przyjrzeć się najpiękniejszym miejscom tej części Puszczy.

W niezwykłej atmosferze serca Puszczy Knyszyńskiej, po części merytorycznej, odbyło się spotkanie koleżeńskie przy ognisku. 

dodano: Poniedziałek, 25/05/2015 13:04 przez: Małgorzata Bernatowska-Kierejczuk
ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 25/05/2015 13:09


Galeria